Види класифікації шприців. Виробництво корпусу шприца та голки. Виробники та дистриб'ютори
 

Шприци пройшли довгий шлях еволюції, сучасні завдання медицини пояснюють їхню різноманітність. Які бувають шприци? Для кожної медичної процедури із застосуванням шприца існують свої вимоги:

  • шприци використовують для ін'єкцій, взяття проб, для промивань і відкачування рідин з організму,
  • ін'єкції проводяться підшкірно, внутрішньом'язово і внутрішньовенно,
  • консистенція лікарського засобу, що вводиться, буває від рідкої до густої і в'язкої, об'єм препарату варіює від мікродоз до вливань великого об'єму,
  • процедура може виконуватися як медичним персоналом, так і самим пацієнтом.

Для всіх цих та інших завдань потрібні різні за конструкцією, об'ємом і розміром шприци, що і пояснює існуюче різноманіття їхніх видів. У цій статті ми спробуємо систематизувати і класифікувати наявні на нашому ринку шприци.

 

Шприци медичні одноразового застосування класифікуються


За конструкцією:

  1. Двокомпонентні шприци - складаються з поршня і циліндра.

    У цієї конструкції є недолік. Через щільне прилягання поршня до циліндра зростає зусилля медпрацівника під час ін'єкції. Це ускладнює плавне введення ліків і, як наслідок, - пацієнти нерідко відчувають больові відчуття, а в місці уколу з'являються ущільнення, синці та гематоми. Ще в шприцах такого типу є невеликий, але все ж таки ризик потрапляння в шкіру чи кров мікроскопічних частинок поліпропілену, які можуть "здиратися" з циліндра під час руху поршня через тертя пластикових деталей. Тому шприци вдосконалили і додали третій компонент - гумовий ущільнювач на поршень.

Budova dvokomponentnoho shprytsa: tsylyndr + porshen

Фото 1Будова двокомпонентного шприца: циліндр + поршень

  2. Трикомпонентні шприци - складаються з поршня, циліндра і ущільнювача з гуми для гладкого ковзання. Їх називають ще плунжерними. Саме ущільнювач і робить процедуру введення ліків менш болючою завдяки плавності ходу. Відрізняються високим ступенем герметичності, і разом з цим мікрочастинки матеріалу, з якого виготовлені шприци, не потрапляють в організм пацієнта під час ін'єкції.

Budova trykomponentnoho shprytsa: tsylyndr + porshen + ushchilniuvach
Фото 2. Будова трикомпонентного шприца: циліндр + поршень + ущільнювач
 

Але деякі двокомпонентні шприци не поступаються за плавністю ковзання 3-х компонентним.
У трикомпонентних шприцах BD як ущільнювач не використовують латекс. Це дуже важливо для алергіків - такі шприци для них безпечні.


За типом кріплення голки:

  1. Луер Сліп (Luer Slip) - голка одягається на канюлю (потовщена частина для з'єднання) шприца й утримується на ній завдяки щільному приляганню. Це стандартне кріплення голки. Але при введенні густих, маслянистих ліків або при занадто інтенсивному натисканні на поршень, голка може зіскочити з канюлі. Не часто, але трапляється. У цьому його недолік.
  2. Луер Лок (Luer Lock) - голка накручується по різьбі на шприц. Використовується при введенні препаратів у щільні тканини. Зісковзування голки під час ін'єкції в такому кріпленні дорівнює нулю.
  3. Незнімна голка - інтегрована голка, в основному, це шприц до 1 мл. Таке кріплення застосовують в інсулінових, туберкулінових шприцах, використовують для мезотерапії.
  4. Катетерного типу - для введення препаратів і годування через зонд. Цей тип шприців використовують без застосування голки.

     

Typы kreplenyia yhl
 

Фото 3. Типи кріплення голок.

 

За об'ємом циліндра: 

  1. Малооб'ємні - 0,3 мл; 0,5 мл; 1 мл. Використовують, коли важливо ввести препарат об'ємом до 1 мілілітра, і похибка в одну десяту (або навіть соту) дози може вплинути кардинально. Найвідоміші з них - це інсуліновий шприц для введення інсуліну та туберкуліновий шприц для проведення внутрішньошкірних проб на туберкульоз (реакція Манту).

    Shpryts ynsulynovыi. Shpryts tuberkulynovыi

    Фото 4. Шприц туберкуліновий (зверху) і шприц інсуліновий (знизу), порівняння.

    Інсуліновий і туберкуліновий шприци мають однакові будову корпусу шприца і тип голки, відрізняються шкалою. У туберкулінового шприца шкала в мілілітрах із дрібнішим градуюванням і точнішою ціною поділки - до 0,01 мл. Шкала інсулінового шприца буває в мілілітрах U-100 - використовується для інсуліну, що містить 100 одиниць в 1 мл, і в юнітах U-40 - в 1 мл препарату міститься 40 одиниць інсуліну, відповідно, шприц із градуюванням під таку шкалу 1 юніт = 0,025 мл.
  2. Середньооб'ємні - 2 мл; 3 мл; 5 мл; 10 мл; 20 мл. Це найпоширеніші ємності шприца. Їх використовують для уколів усіх типів: внутрішньом'язово, внутрішньовенно, підшкірно. У сідницю препарати вводяться об'ємами не більше 5 мл. Випускаються з кріпленнями голок обох типів: Луєр Лок, Луєр Сліп.

    Shpryts 2 ml. Shpryts 5 ml. Shpryts 10 ml. Shpryts 20 ml.
    Фото 5. Шприци одноразові 2 мл, 5 мл, 10 мл, 20 мл (зліва направо).
     
  3. Великого об'єму - 30 мл, 50 мл, 60 мл, 60 мл, 100 мл зі з'єднанням Luer Lock. Ці шприци носять ім'я французького медика П'єра Марі Фелікса Жане - шприци Жане. Використовують для санації, аспірації рідин, введення розчинів, для годування через зонд, введення ліків через сечові канали та дренажі, промивання абсцесів і порожнин. Шприц Жане використовують також як медичний інструмент для оториноларингології - як шприц для промивання вух. Ці шприци можна використовувати навіть у грязелікуванні. Є скляні та пластикові шприци Жане об'ємом від 150 мл до 500 мл. Використовувати їх можна до 200 разів і при цьому ризик заразитися інфекційними хворобами мінімальний.
     

Shpryts Zhanэ
Фото 6. Різновиди шприців Жане.
 

По положенню накінечника:

  1. Коаксіальне (концентричне) - коли наконечник-конус розташований по центру циліндра шприца. Концентрично наконечник-конус зазвичай розташований у шприців, що застосовуються для підшкірних і внутрішньом'язових ін'єкцій, об'ємом від 1 мл до 10 мл.
  2. Ексцентричне - наконечник-конус розташований збоку циліндра шприца. Зміщене положення наконечника-конуса зумовлене специфікою застосування шприців об'ємом 20 мл: основна сфера застосування шприців такого об'єму - забір крові з вени в ділянці ліктьового згину.

Koaksyalnoe y эkstsentrycheskoe polozhenye nakonechnyka- konusa shprytsa

Фото 7. Коаксіальне та ексцентричне положення наконечника-конуса шприца.


Різновиди шприців

Шприци мають свої назви залежно від сфери застосування, на сьогодні їх нескінченна безліч. Ось деякі з них:

  • Шприц із двома голками - застосовується для дотримання стерильності під час виконання ін'єкції. Одна голка використовується для набору лікарського засобу з ампули або флакончика, друга голка - для виконання ін'єкції. 
  • Автоматичний шприц втрати опору - має пружину, що чинить постійний тиск на поршень. При цьому відсутня необхідність тиснути на упор штока, що дає змогу лікарю використовувати обидві руки під час проведення маніпуляції. Така конструкція допомагає знижувати кількість помилок під час проведення анестезії і добре підходить для фахівців-початківців.
  • Механічний шприц втрати опору - має низький коефіцієнт тертя. Використовується для виконання епідуральної пункції.
  • Шприц високого тиску - використовується в процедурах вертебропластики для подачі кісткового цементу через голку доступу в тіло хребця. Тиск створюється за допомогою ротаційного поршня. Замикаючий замок на корпусі шприца забезпечує лікарю можливість вибору: "крутити" або "тиснути". Розмикання замка також дає змогу різко скинути тиск.
  • Ангіографічний шприц - використовується для ручного введення рентгеноконтрасту. Щільно притертий поршень у цьому виді шприца дає змогу правильно нагнітати контрастну речовину в кровоносне русло.
  • Подвійний шприц - використовується для центрифугування крові. Зовнішній шприц призначений для забору крові, а внутрішній - для забору плазми із зовнішнього шприца після центрифугування. Внутрішній шприц витягується із зовнішнього для подальшого використання.

    Shprytsы potery soprotyvlenyia avtomatycheskyi y mekhanycheskyi, anhyohrafycheskyi shpryts, dvoinoi shpryts

    Фото 8. Шприци втрати опору автоматичний і механічний, ангіографічний шприц, подвійний шприц.
     
  • Шприц гепаринізований - використовується для забору крові у пацієнта і введення проби в аналізатор газів крові та електролітів.
  • Шприц-індефлятор - використовується як точний і зручний пристрій роздування балон-катетера. У конструкції таких шприців є цифрова або механічна індикація.
  • Шприц-ручка - зручний для введення інсуліну. Має дуже тонку голку, і тому укол таким шприцом практично безболісний. Має механізм дозування ліків. У деяких моделей шприца-ручки знімна голка.
  • Ротаційний шприц - для процедур вертебропластики.
  • Ендодонтичний шприц - для промивання кореневих каналів зубів.
  • Шприц-дротик - використовується для дистанційного введення тваринам рідких препаратів. Метання шприців такої конструкції здійснюється з відповідних сумісних метальників.
     

Shpryts-ruchka s mekhanyzmom dozyrovanyia

Фото 9. Інсуліновий шприц-ручка з механізмом дозування.

 

Усі шприци, що надходять на український ринок, належать до медичних виробів і відповідають вимогам, викладеним у додатку 1 до Технічного регламенту про медичні вироби (постанова Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року, № 753, Документ 753-2013-п) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/753-2013-%D0%BF#n112 
Демонстрація відповідності шприців цим вимогам обов'язково включає проведення клінічних випробувань згідно з додатком 10 цього ж документа. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/753-2013-%D0%BF#n640 
Клінічні дослідження проводяться відповідно до Гельсінської декларації, прийнятої 18-ю Всесвітньою медичною асамблеєю в м. Гельсінкі, (Фінляндія) 1964 року.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/990_005#Text 

Випробування проводяться в умовах, подібних до нормальних умов використання шприців. Перевірці підлягають усі властивості інструмента, що стосуються його безпеки, ефективності та впливу на споживачів. Шприци випробовують на хімічні, фізичні, біологічні, екологічні властивості. Перевіряють на інфекцію, мікробне забруднення. Вимогами передбачено захист споживачів шприців від радіації (додаток 1 до Технічного регламенту. Розділ II. Вимоги до розроблення та виготовлення медичних виробів).

Міжнародною Організацією зі стандартизації (ISO) до шприців також встановлені суворі правила за документом https://www.iso.org/ru/standard/64790.html 
Стандарт ISO 7886-1:2017 визначає вимоги та методи випробувань для перевірки конструкції порожніх стерильних одноразових стерильних одноразових шприців для підшкірних ін'єкцій, з голкою або без голки, виготовлених із пластмаси або інших матеріалів і призначених для аспірації та ін'єкції рідин. Для інсулінових шприців передбачені вимоги стандарту ISO 8537.


 


Голка

Розмір ін'єкційної медичної голки шприца визначається в гейджах (G, gauge). Для вимірювання діаметра голки використовують манометр Бірмінгема: кожному калібру G відповідають певні параметри голки - довжина, внутрішній і зовнішній діаметри, що вимірюються в дюймах або міліметрах. Що більше значення G, то тонша голка.

Згідно зі стандартами ISO ін'єкційні голки мають спеціальне позначення колірним кодом.


Tsvetovaia kodyrovka ynъektsyonnыkh yhl

Фото 10. Голки з колірним кодуванням.

Стандарт ISO 6009: 2016 https://www.iso.org/ru/standard/63277.html  встановлює колірний код для ідентифікації одноразових голок для підшкірних ін'єкцій певного метричного розміру в діапазоні від 0,18 мм (калібр 34) до 3,4 мм (калібр 10). Він застосовується до голок зі звичайними, тонкими і надтонкими стінками. Це не застосовується до голок для шприців - ручок.
 

Табл 1. Кольорове кодування ін'єкційних голок згідно зі стандартами ISO
Номер голки,G Розмір голки, мм Кольоровий код
18 G 1 1/2 1,2 х 40 мм рожевий
19 G 1 1/2 1,1 х 40 мм білий
20 G 1 1/2 0,9 х 40 мм жовтий
21 G 1 1/2 0,8 х 40 мм зелений
22 G 1 1/2 0,7 х 40 мм чорний
23 G 1 0,6 х 25 мм голубий
25 G 1 0,5 х 25 мм жовтогарячий 
27 G 1/2 0,4 х 12 мм сірий 
29 G 1/2 0,33 х 12 мм червоний





 

Діапазони кольорів однакові для всіх виробників медтехніки та обладнання. Інтенсивність жовто-зеленого і сіро-блакитного кольорів може відрізнятися в різних марок, але будь-яка синя голка буде товщою за коричневу.

Медичні голки не повинні перевищувати встановлені норми кислотності та лужності. Перевіряють втулки, трубки, вістря і продуктивність голок, сувору відповідність позначенню розміру, колірному кодуванню, маркуванню і багатьом іншим параметрам. Міжнародна Організація зі стандартизації систематично уточнює і доповнює вимоги до медичних голок.

Для підвищення якості ковзання голок багато виробників змащують їх спеціальним силіконовим складом. Стерильні голки закривають захисним поліпропіленовим ковпачком і запечатують в індивідуальні упаковки.
 

Odnorazovaia medytsynskaia ynъektsyonnaia yhla
 

Фото 11. Одноразова ін'єкційна голка.
 

Медичні голки виробляють з аустенітної нержавіючої сталі. Це особливий вид сталі з високими антикорозійними властивостями. Сталева частина кріпиться до пластикової основи голки за допомогою спеціального клею.

Введення голки під час ін'єкції являє собою процес розрізання м'яких тканин. Тому якість голки визначається її гостротою і геометрією зрізу. Що довший зріз, то менший біль від уколу.
Тип зрізу також залежить від сфери застосування голки. Наприклад, довгий зріз забезпечує легке потрапляння у вену, а для пункції важких вен потрібна голка з коротким зрізом. Ряд виробників відображають тип зрізу в артикулі голки.
Варіанти заточування голок:

  • плоска; 
  • кинджальна;
  • списоподібна; 
  • ромбоподібна.

Кут заточування голки і розмір визначають її застосування: 

  • для підшкірних ін'єкцій;
  • для внутрішньом'язових ін'єкцій;
  • для внутрішньовенних ін'єкцій;
  • для переливання крові та взяття аналізів крові;
  • для введення інсуліну;
  • для біопсії.

Під час вибору голки медпрацівник використовує кілька простих правил:

  1. Товщина голки залежить від фізичних властивостей препарату: що вищою є його в'язкість (наприклад, призначено олійний розчин), то більшим має бути діаметр голки.
  2. Для підшкірних ін'єкцій використовують голку завдовжки 20-25 мм, для внутрішньом'язових - залежно від місця уколу: якщо його роблять у стегно, достатньо 25 мм, якщо в сідницю - потрібна голка завдовжки 30 мм.
  3. Для пацієнтів із надмірною вагою довжину голки розраховують за формулою - вагу ділять на величину зросту в квадраті.
     


Виробництво шприців

З чого ж і як виробляються сучасні одноразові шприци?

  • По-перше, їх виготовляють із синтетичних термопластичних полімерів.
  • По-друге, матеріал виготовлення не впливає на склад ліків, що вводяться.
  • По-третє, циліндр одноразового шприца частіше зроблений із поліпропілену, який використовують також для виробництва корпусу фільтрів (про Фільтри можна почитати нашу статтю).  А шток (поршень) зроблений з поліетилену. Це принципово важливо! З одного і того ж матеріалу їх робити не можна. Інакше б поршень у циліндрі рухався насилу, порушуючи плавність ходу.

На заводі до пластикової маси обов'язково додають речовини, що роблять майбутній шприц стійким до морозу і сонячних променів. Потім гранули полімерів плавлять за температури 300 градусів. Розплавлена пластмаса подається в прес - форму, зроблену з інструментальної сталі. Саме ця деталь і надає пластику форму поршня або циліндра. 
Готові деталі пакують у мішки і відправляють на склад приблизно на добу, де полімери остигають і сідають.

Далі на циліндри слід нанести шкалу. Це робить робот - він маркує шприци за допомогою валиків, схожих на друкарські. Фарба намертво приклеюється до поверхні - вона не стирається і не обсипається.
На подібних заводах є обов'язкове правило - у всіх працівників стерильна форма. Фахівці контролюють точність нанесених поділок шкали.
На наступному етапі деталі поміщають у два різні контейнери, щоб з'єднати поршень і циліндр шприца. Складальний апарат легко з'єднує частини медичного інструменту. При чому різниця розміру циліндра і поршня всього кілька мікрон. Це забезпечує герметичність усередині шприца.
 

А ось процес виготовлення ін'єкційних голок неймовірно складний

 Їх роблять із шестисот метрових сталевих пластин. Проходячи через безліч циліндрів, пластина поступово згортається, перетворюючись на трубу. Її краї заварюються газовими пальниками або лазером. Ці труби, як і майбутні голки - порожнисті. 
Але як труби великої товщини можуть звузитися до розмірів голки? 
Щоб зменшити діаметр порожнистої труби, її витягають. У неї поміщають стрижень потрібного діаметра. Після цього верстат захоплює край труби і протягує її через вузький отвір. Витягування повторюється 11 разів. Кожна така процедура деформує метал. Щоб він став міцнішим, його поміщають у піч, температура якої доходить до тисячі градусів. Сильний жар відновлює пошкоджену структуру металу. Через 40 хвилин труби остигають і їх знову продовжують витягати. 
З одного метра труби виходить голка завдовжки 75 метрів. 

Щоб її розрізати, тонкі трубки обробляють кислотою, яка розчиняє сплав. Потім майбутні голки можна різати. 
На завершення - найбільш стратегічно важлива процедура. Голки мають пройти заточку. Щоб не шліфувати кожну голку окремо, їх насаджують на клейку стрічку. Потім затискач із щільно закріпленими трубками рухається вздовж точильного верстата. Що гостріше заточена голка, то менше болю ми відчуємо під час уколу. 

Коли всі складові шприца готові, їх пакують. Апарат формує комірки в плівці. Вкладає в них зібраний зі штока і циліндра шприц, голку, а потім запаює упаковку папером. Це дуже незвичайний папір. І ось чому: коли шприци запаковані й розсортовані по коробках, їх стерилізують у газовій камері просто в такому вигляді. У неї поміщають ящики зі шприцами, а потім вакуумний насос наповнює камеру окисом етилену. Цей газ дуже небезпечний, 100 міліграмів - смертельна доза для людини. Стерилізуючий газ проникає просто крізь упаковку, оскільки шприц запечатаний плівкою лише з одного боку, з іншого - той самий особливий газопроникний папір. За 30 хвилин, поки ящики перебувають у камері, газ вбиває всі мікроорганізми. Перед відчиненням дверцят газ видаляється і спалюється, а всередині коробок виявляються абсолютно стерильні шприци.
 

Odnorazovыi shpryts s yhloi

Фото 12. Одноразовий медичний шприц із голкою.

 


Ринок виробників і дистриб'юторів одноразових шприців України

Український ринок медичних виробів на сьогоднішній день представляє низку великих виробників і дистриб'юторів шприців, які користуються великим попитом серед замовників. Це "Гемопласт" (Україна)ALEXPHARM (Україна)UMEDO GROUP (Україна), Vogt Medical (Німеччина)SFM Hospital Products GmbH (Німеччина)BD (США)CHIRANA T.Injecta (Словаччина)"Допомога-1" (Україна) та ін. 
 


 

Hemoplast lohotyp  Гемопласт - основний український виробник виробів медичного призначення: одноразові шприци, пристрої для переливання крові, катетери, зонди, медико-лабораторні вироби. 
Завод розташований у місті Білгород-Дністровський Одеської області і веде свою історію з 1973 року. Виготовляє шприци за технологією німецької фірми "Браун" на обладнанні іншої німецької фірми - "Вернер Камманн". Гемопласт випускає шприци ємністю 1, 2, 5, 10, 20 мл і комплектує їх високоякісними голками зарубіжних виробників - "Ніпро корпорейшн" (Японія), "Хірана Інжекта" (Словаччина), "Бектон-Дікінсон" (Ірландія), "Міфам" (Польща), "Діспомедікон" (Угорщина). 
Система управління якістю виробів відповідає міжнародним стандартам ISO 9001:2008 та ISO 13485:2003, а також вимогам "Директиви 93/42/ЄЕС", що дає право маркувати продукцію знаком CE. 

Шприци Hemoplast lohotyp
Вся продукція Hemoplast lohotyp

 

Aleksfarm lohotyp ALEXPHARM - дистриб'юторська компанія, заснована 2010 року. В асортименті компанії понад 300 найменувань медичних виробів, серед яких 26 найменувань одноразових шприців різних видів та об'ємів. Уся продукція ALEXPHARM відповідає міжнародним сертифікатам якості ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, підтверджена чинними технічними регламентами України та пройшла державну санепідеміологічну експертизу.
 

Шприци Aleksfarm lohotyp 

Вся продукція Aleksfarm lohotyp 



Umedo hrup lohotypUMEDO GROUP - велике українське підприємство з виробництва одноразових ін'єкційних шприців з повним технологічним циклом, засноване 2015 року. Потужність виробництва одноразових шприців - понад 500 млн шт. на рік. Приміщення складання та пакування займають площу понад 2400 кв.м.
Система управління якістю відповідає міжнародним стандартам ISO 9001:2015 та ISO 13485:2016 і відповідає вимогам "Директиви Європейського Союзу 93/42/ЄЕС". Для виробництва шприців компанія використовує сировину з високим рівнем безпеки - поліпропілен Topilene J801, що відповідає стандарту ISO 10993. Для забезпечення високої якості продукції проводиться постійний мікробіологічний моніторинг.
Шприци UMEDO GROUP мають маркування CE.

Шприци, продукція UMEDO GROUP



SFM lohotypSFM Hospital Products GmbH  - незалежне німецьке підприємство-постачальник послуг у галузі медичної техніки з основним упором на торгівлю медичними витратними матеріалами, рік заснування - 1997 рік. Ексклюзивний імпортер компанії в Україні - ТОВ "СФМ ГОСПІТАЛ ПРОДАКТС - УКРАЇНА".
Медична продукція SFM Hospital Products GmbH відповідає вимогам "Директиви EC 93/42 / EWG" і "Технічного регламенту", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №753 від 2 жовтня 2013 року.
Має маркування CE. Система управління якістю виробника відповідає міжнародним стандартам EN ISO 14971:2012 та EN ISO 13485/AC:2016 і гарантує замовникам високу якість продукції SFM.

Шприци, продукція  SFM lohotyp

 

 


BD lohotyp BD -  американська компанія, заснована Максвеллом Бектоном і Ферлі Дікінсоном 1897 року.  У 1961 році компанією BD було налагоджено перше масове виробництво одноразових шприців. І донині BD залишається світовим лідером виробництва і продажу високоякісних шприців, поставляє медичну продукцію в більш ніж 190 країн світу. Компанія також розробляє, виробляє і продає медичне обладнання, вироби медичного призначення, прилади та реагенти.
 

Шприци, продукція BD lohotyp 

 

 


Voght Medical lohotyp Vogt Medical - німецька міжнародна торгова компанія з 25 річним досвідом роботи на ринку одноразових виробів медичного призначення, лікарських засобів і систем діагностики. Має власне виробництво стерильної та нестерильної одноразової медичної продукції, а також хірургічних інструментів. Компанія проєктує, розробляє, виготовляє та реалізує весь асортимент одноразових голок і шприців - 2-х і 3-х компонентні, інсулінові, туберкулінові, самоблокувальні, ін'єкційні голки, голки для шприц-ручок.
Vogt Medical сертифікована відповідно до ISO 9001 та EN ISO 13485. Усі медичні вироби маркуються європейським знаком якості СЕ. На ринку України компанія Vogt Medical також є ексклюзивним дистриб'ютором американського виробника Becton Dickinson і німецького виробника Troge Medical.

Шприци, продукція Voght Medical lohotyp




 Khirana lohotyp  CHIRANA T.Injecta - найбільший у Словаччині виробник шприців, голок, канюль, хірургічних ниток. Сертифікати ISO 9001, ISO 13485-2003 та CE свідчать про управління якістю на міжнародному рівні та підтверджують упевненість виробника в надійності та безпечності медичної продукції. CHIRANA T.Injecta належать на території заводу Стара Тура 15 000 кв.м виробничих та адміністративних приміщень зі штатом 440 висококваліфікованих співробітників. З 2011 року CHIRANA T.Injecta постійно інвестує в оновлення виробничих потужностей відповідно до новітніх досліджень і технологій. Якість медичних виробів гарантує безперервна перевірка їхніх механічних і мікробіологічних властивостей. Продукції CHIRANA T.Injecta довіряють 97 країн світу. 

 

Шприци Khirana lohotyp 

Вся продукція Khirana lohotyp  

 

 

 

Допомога-1, бренд Medicare  lohotyp -   українська компанія, заснована 2005 року. Спеціалізується на виробництві та дистрибуції виробів медичного призначення під торговою маркою MEDICARE. Компанія представляє повний асортимент одноразових шприців. Продукція компанії сертифікована національними органами оцінювання відповідності, а також якість підтверджують сертифікати відповідності міжнародному стандарту EN ISO 13485 від TÜV і ДСТУ ISO 13485. Допомога-I пройшла міжнародний сертифікаційний аудит за "Директивою ЄС 93/42 ЄЕС" від 14 червня 1993 р. щодо якості медичних виробів і з 2007 року перебуває під постійним наглядом міжнародного концерну TÜV. 

 

Шприци Medicare  lohotyp

Вся продукція Medicare  lohotyp
 

 

 

Справка. TUV lohotypTÜV Rheinland Group –  міжнародний концерн, один із провідних у світі з надання незалежних послуг із випробувань і сертифікації. Штаб-квартира компанії розташована в Німеччині, місто Кельн. Сьогодні компанія має понад 600 представництв у більш ніж 60 країнах світу.

 

 

Автор статті Olga Gromasheva